total descendants::6 total children::1 |
25% zamestnanost ok. to je jeden z dovodov preco sa obciansky plat navrhuje. avsak ten model nahrava prirodzenemu zvysovaniu zamestnanosti. zamestnanost sa moze zvysovat po restrukturalizacii trhu a sluzieb. neviem aka je aktualne celkova zamestnanost, ale ci prilis nepredbiehas. leno mozno pri 25% by mal problem kazdy system. ked pocitas 25% zamestnanost aj s detmi v predproduktivnom veku, tak tie by dostavalui len polovicny obciansky plat. ten tvoj prepocet podla mna nie je spravny napr. preto, ze DPH sa plati aj z vydajov z obcnianskeho platu. a mne teraz matematicky vyslo ze pri 25% zametnanosti (co je asi fakt extrem), by to akurat vyslo okolo 50% DPH. takze sa dost rozchadzame vo vypocte. samozrejme je to totalne zhruba. Ked beriem vysku OP 50% priemerneho platu a na kazdeho zamestnaneho by pripadali len 2 plne OP, ktore dotuje: 2 = 1/2 (dieta) + 1/2 (dospely ktory si privyraba) + 1 (dochodca). navysse ja som garantovanych 60% nikde nespominal. aj ked chapem, ze niekde to pisali. vyska OP by sa mohla stanovit len tak vysoko, aby bol system udrzatelny. aj teraz robi stat plno soacialnej politiky pre nezamestnanych a progresivneho zdanovania (nezdanitelny zaklad), a toto by boli rovnake vydaje, len inak vyplacane. |
| |||||||||||||||||||||||||