cwbe coordinatez:
866
1551575
63562
64884
6397729
6397930
6398091

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::156
total children::3
show[ 2 | 3] flat


vsak ja ti nevravim, ze mas zacat chodit do auparku miesto A4.
pointou mojho postu bolo, ze vidim teraz velke mnozstvo aktivity okolo A4 a je skoda, ze ta aktivita nesla do nej pocas tych rokov. porovnavam to so zilinskou stanicou a KE tabackou, ktore podla mna nie su rozhodne ziadne chladne modernizovane veci. ale funguju podla mojej skromnej subjetivnej mienky lepsie a viac by ma bavilo chodit tam. a aj by som ich absenciu viac oplakaval.
je to len moj nazor. neberiem ludom opacny nazor ani to, ze mali A4 radi a stale ju radi maju.
osobne si myslim, ze keby sa tato energia a cas miestno nezmyselnych peticii za odvolanie ministra (3 mesice pred volbami, really?) venovalo hladaniu ineho priestoru, bolo by to uzitocnejsie. mozno by to nebolo v centre mesta. ale A4 nemoze byt ten priestor. som si isty, ze sa da A4 zopakovat/vystavat v nejakom novom priestore.




0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106399423
hargi
 hargi      22.12.2011 - 10:29:26 [1K] , level: 1, UP   NEW
ale ale ale. sme sa trošku zamotali, že?

pozri! vonku sneží!

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639942306399524
Dorian
 Dorian      22.12.2011 - 11:35:45 , level: 2, UP   NEW
výborná reakcia :)

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639942306399436
andrejdwin
 andrejdwin      22.12.2011 - 10:37:28 , level: 2, UP   NEW
si sa zamotal a stratil v tom texte? to mi je luto.

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063994230639943606399531
hargi
 hargi      22.12.2011 - 11:41:50 , level: 3, UP   NEW
ne, len som ti chcel naznacit, ze to je uplna katastrofa co tu davas.

takze v odrazkach:

- do stanice a tabacky islo sice nadludske usilie, ale to islo aj do A4 a je skoda, ze to nevidis. asi nevies ocenit ich dramaturgiu.

- ak si si nevsimol, tak negativnu energiu fanusikov, ktora tu vznikla, sa snazia a4-kári od začiatku smerovat do systemovych zmien (vungovanie, MK, NOC, grantovy system..). ak uz toto nema podla teba zmysel, tak co potom ???

- lokalita v centre mesta je aj pre tento projekt (tak ako pre vsetky) klucova ak chce oslovit maximum svojej cielovky. v centre, alebo sirsom centre BA je snad 90 % vsetkych klubov a robit to v okrajovych castiach skratka nema zmysel, matika nepusti.

- iny priestor? skus sa hlbsie zamysliet ake kriteria asi musi splnat priestor pre klub, alebo kulturne centrum. je to niekolko klucovych veci, ktore ak nemas vsetky "pod jednou strechou" tak si skratka neskrtnes. pripajam sa k tomu co odznelo, ak o niecom vies, SEM S TYM! kludne aj do posty

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106399423063994360639953106403937
svetlonos
 svetlonos      25.12.2011 - 09:57:04 , level: 4, UP   NEW
mimochodom robi sa top produkcia aj na okraji, zmysel to ma ale samo sa to neuzivi

este ze ti rakusaci pamataju aj na zaostalejsie regiony byvalej monarchie, kde by sme boli bez erste group zeano ;)

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106399423063994360639953106399794
andrejdwin
 andrejdwin      22.12.2011 - 13:46:22 , level: 4, UP   NEW
nebavi ma opakovat to iste dokola, takze ti nebudem na to uz ani odpovedat. vsetko bolo povedane. beriem, ze si chcel vyjadrit svoj nazor.

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639942306399436063995310639979406401509
hargi
 hargi      23.12.2011 - 13:09:30 , level: 5, UP   NEW
jak myslis

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410
pikseliahky
 pikseliahky      21.12.2011 - 16:56:16 (modif: 22.12.2011 - 16:55:30) [14K] , level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
dik za nazor. len chcem povedat, ze hladaniu noveho priestoru sa venovalo dost vela energie, ibaze limity su jasne - A4 nikdy nebude schopna uplatit komercny najom, lebo nie je ochotna robit komercny pogram, aby zarobila na bare (ako napriklad dunaj). v tom je mnoho nevyhod, ale urcite aj vyhod. pozerali sme pisztoryho palac, pivnicu muzea na zizkovej, cvernovku, sklady v petrzalke, matadorku, kotolnu na fakulte architektury, prazdnu skolu na lazaretskej, chatrajuce divadlo astorka, kinosalu v dome sportu, marne sme sa uchadzali o malu scenu, kde vyhral janko kroner (kory to aj tak potom vzdal), pozerali sme haly na racku, kedysi este v gumone, v kablovke, na tovarenskej, priestory atlonu / kym tam este nebola restauracia... ak vieme o nejakom vhodnom priestore, sem s nim!

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006399677
The Royal Cat of Siam
 The Royal Cat of Siam      22.12.2011 - 12:47:50 (modif: 22.12.2011 - 12:55:34), level: 2, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
mna by inak napadol este Istropolis. kedysi tam byvali take tuc tuc zurky a okrem toho, pod budovou su fakt ze brutalne podzemne priestory, v ktorych prakticky nic nieje (vchadza sa tam od RND)


...mozno by tiez stalo za myslienku spojenie so zdruzenim, ktore sa snazi ziskat dom vedla eurovei (i ked fakt netusim nakolko je to tam zabite a nakolko aspon trochu realne)

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006399231
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 08:35:01 , level: 2, UP   NEW
robit nestatnu kulturu v statnych priestoroch a takmer vylucne s financnou podporou statu znamena kompromisy. velmi vela kompromisov.

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639923106399852
kyberbubus
 kyberbubus      22.12.2011 - 14:18:30 [1K] , level: 3, UP   NEW
ináč čo je to potom vlastne "štátna kultúra"?

×÷ßßß$ˇ~[☼◙ş→☻ü84ó♀ÇüŮń§►♫☺♀♂ć☺<\ˇ

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063992310639985206400597
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 21:41:01 , level: 4, UP   NEW
statna znamena, ta ktora existuje v statom zriadenych instituciach a ktoru vykonavaju uradnici statom plateni

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006399231063998520640059706400616
kyberbubus
 kyberbubus      22.12.2011 - 22:00:56 (modif: 22.12.2011 - 22:01:48), level: 5, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
jop. a ja osobne vítam každú infiltráciu ľudí z "umeleckých kruhov" do kultúrnych inštitúcií riadených úradníkmi. je dobré, keď sa aj na takéto miesta snažia vopchať ľudia, ktorí sa aspoň jakžtakž rozumejú tomu, čo robia. na Slovensku nie až tak obvyklá vec.)

×÷ßßß$ˇ~[☼◙ş→☻ü84ó♀ÇüŮń§►♫☺♀♂ć☺<ˇ

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639923106399852064005970640061606400630
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 22:14:14 , level: 6, UP   NEW
je to nerovny suboj, ale niekedy stoji za to. napriklad malokto vie, ze v roku 2005 nechybalo vela a o NOCke by dnes nikto nepocul. teda minimalne v suvislosti s A4kou nie

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063992310639985206400059
Dorian
 Dorian      22.12.2011 - 15:52:10 , level: 4, UP   NEW
niečo také prestalo u nás existovať v 89'
teda...malo prestať.

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639923106399234
pikseliahky
 pikseliahky      22.12.2011 - 08:37:39 (modif: 22.12.2011 - 08:40:10), level: 3, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
nie je to "takmer vylucne" s podporou statu, a keby bola vola na strane jednej nemenovanej organizacie, tak by to mohlo aj celkom dobre fungovat. teraz sa zrejme stane ina vec - v statnom priestore budeme z nasich dani financovat nejake nechutnosti a A4 bude musiet bud rovno skoncit alebo ist niekam na perferiu. samozrejme, ze statne priestory su hroza a des, to vsetci vieme - len by bolo super, keby niekto prisiel s dakou alternativou... pozri vyssie, co sme uz vsetko skusali.

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063992310639923406399441
andrejdwin
 andrejdwin      22.12.2011 - 10:40:49 , level: 4, UP   NEW
nechcem rypat, ale ake nechnutnosti to chysta to OZ co vyhralo zruseny tender?

ja som totiz nevidel ich program, s ktorym to vyhrali a rad by som si ho pozrel, kedze vsetci o tom tak zanietene hovoria a vykrikuju ako tam budu kuzelnicke show iba.

navyse, nazyvat to nechutnostami mi pride aj tak hodne silne. pride mi to rovnake ako vyjadrenia z komisie, co sa dostali von - nie je to moj vkus tak to nazvem nechutnostou a odopriem tomu pravo na zivot.

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006399231063992340639944106400596
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 21:40:08 [1K] , level: 5, UP   NEW
ked raz prides do osobneho kontaktu s takymito ludmi a zistis ako funguje napriklad NOC, pochopis, ze nechutnost je este eufemizmus

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063992310639923406399263
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 08:55:54 , level: 4, UP   NEW
ano, nechutnosti sa deju vo vacsine statnych priestorov. ale ako clovek, ktory stravil v A4ke sest rokov tvrdim, ze to prostredie a najma predstava takehoto modelu fungovania znicili vela energie. zmenit by to mohla jedine legislativna zmena prevadzkovatela celej budovy (o ktoru sa marne snazili uz aj ludia okolo kunsthalle). neviem si predstavit, ktory minister by ju urobil.

kazdopadne, A4ka sa musi vystahovat. v decembri skonci zmluva, riaditel NOC tvrdi, ze na jar vypise verejnu sutaz na rekonstrukciu a konkurz bude az po jej skonceni. takze klucovou otazkou je, co urobit v tejto situacii. co vlastne urobi A4ka?

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006398953
mike_x[Locked_OUT]
 mike_x[Locked_OUT]      21.12.2011 - 23:07:01 , level: 2, UP   NEW
nepride ti to trochu sebecke hrat na na odporcu komercie a nechat sa vydrziavat v lukrativnej lokalite a este priznat, ze na najom akosi nie su loove, sak naco to riesit, granty a statny rozpocet zabavku pre nas a zopar znamych pohodlne zasponzoruje?

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639895306403928
svetlonos
 svetlonos      25.12.2011 - 09:38:00 , level: 3, UP   NEW
mily zlaty, ale tu budovu volakedy volakto zaplatil, pripadne prispel na.. to su aj tvoje love, a keby si tvoj prapredok povedal MF kultura - zebraci su to zabit, tak by sme behali v kozusinach a mlatili sa kyjakmi po hlavach, pripadne ani to .. pekne by sme si nasrali na hlavu, pustit na to volakeho developerka, nehovoriac o tom ako by to tu nasledne vyzeralo zeano

na druhej strane zas davat z nasich penazi nejakej sukromnej galerii navyse nejakemu bohatemu holandanovi, len za to, ze mu tam nechcu dat ponton zadarmo aby neskrachoval? naco hentam vo vystrkove stavat pristavbu - aby mala co odplavit 1000-rocna voda? ma stat malo schatranych budov vo vlastnictve? potrebuje o 20 rokov akusi danubianu? ako bude danubiana aj s pristavbou za 7 mega vyzerat o tych 20 rokov? kolko penazi tam pojde zo statneho rozpoctu kazdy rok na prevadzku?

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639895306400951
bacyl
 bacyl      23.12.2011 - 06:36:01 (modif: 23.12.2011 - 06:40:17), level: 3, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
ja umelcov sponzorovat nechcem :) MF nech si zarobia, ja si musim tiez. aj tak je to cele o peniazoch a oni ich proste nemaju. v bratislave po tom priestore uz isto pokukuje zopar developerov ze boha aka 40 poschova budova by sa sme voslaaa a to moze ist umelec z jeho čarbanicami kam? no dopice.

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063989530640095106400952
mike_x[Locked_OUT]
 mike_x[Locked_OUT]      23.12.2011 - 06:39:49 , level: 4, UP   NEW
presne o tom som davnejsie pisal, ze tam vyrastie office block, ale som bol skromnejsi, tipujem iba 20 poschodi :)

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639895306399197
pikseliahky
 pikseliahky      22.12.2011 - 08:00:19 (modif: 22.12.2011 - 08:43:56) [17K] , level: 3, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
tak pardon, ale tych udajne zopar znamych je uz len na facebooku hodne vyse 4.000 a to este nevravim o navstevnikoch, co tam nie su. to sa ti zda malo? preco by sme mali tych ludi nutit chodit za kulturou do ruzinova? nechapem tvoj point... a o tom vydrziavani - prepac, ale ty zjavne vobec nerozumies tomu, comu sa vravi verejna sluzba a nevies pochopit, aka obrovska vyhoda pre - u nas pomerne neshopny - stat je to, ze su tu vobec ludia, ktorym sa chce nieco robit a su v tom odbornici a este to citia ako potrebu, takze financne ohodnotenie nie je pre nich prioritou. co my asi tak z toho mame, ze "smieme" pre verejnost organizovat akcie v "lukrativnom" priestore, kde si nesmies ani plagat vylepit a kde ta vratnik vecer pekne posle domov aj s tvojimi navstevnikmi? a este ti to aj niekto ofrle? ze ti ludia do toho priestoru a programu vrazili kopu energie, know how a casu, ktory sa neda nicim zaplatit... to asi nevies pochopit, zeby niekto robil len preto, ze si mysli, ze to je fasa a ze to to prostredie, v ktorom zijeme, robi lepsim, ze skratka chce, aby sme neboli v kulture provincnou dierou, vsak? to by sme mali asi potopit, ne. a este k tej lokalite - cize v centre mesta maju byt podla teba len banky, lebo je to "lukrativne"? a je to skutocne ohromna zabavka, to ti poviem.

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063989530639919706400924
tigeree
 tigeree      23.12.2011 - 03:28:40 (modif: 23.12.2011 - 03:29:49), level: 4, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
KULTURA JE VEREJNA SLUZBA? (vzdych)
Ministerstvo kultury treba zrusit, a spravit z neho sekciu pod Ministerstvom skolstva; nech sa venuje vzdelavaniu mladeze a sireniu kultury na skolach. High five.

Je snad jasne, ze statna kultura = kokotiny typu: milion zbytocnych slovenskych spisovatelov u bagalu; zbytocne preklady tychto zbytocnych knih; produkia cedeciek, ktore nikto nepocuva; oskar rozsa a jeho zbytocny projekt za 1.5 mil korun a teraz aj cylinder. ci chcete, ci nie, ste s nimi na jednej urovni, pretoze ak beries peniaze od statu, tak robis statnu kulturu ako oni, a je jedno, ze si hovoris alternativa. SCHVALIL TA STAT, si STATNA KULTURA.


Ferlinghetti nikdy nedostal/nechcel GOVERNMENT FUNDING. Ferlinghetti JE ALTERNATIVA.

ad: "..co my asi tak z toho mame, ze "smieme" pre verejnost organizovat akcie .." >> mate z toho sebarealizaciu, zmysel svojho zivota. bohuzial, k tomu potrebujete statne peniaze, takze nemate na vlastnu cestu odvahu.

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006398953063991970640092406401513
superpussy
 superpussy      23.12.2011 - 13:10:41 , level: 5, UP   NEW
jo a napr. julo satinsky je tzv. bankova kultura lebo je nacmarany na karte z tatrabanky..

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006398953063991970640092406400926
pikseliahky
 pikseliahky      23.12.2011 - 03:31:41 (modif: 23.12.2011 - 03:33:41), level: 5, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
dik za nazor, ale nerozumiem preco by som mal suhlasit s tym, aby sa z mojich dani podporovali trebars polnohospodari a ucitelia, ale umelecke projekty nie? z akej vizie kulturnej politiky toto vychadza? rozsa to nepotrebuje, ale nekomercne projekty ano. ferlinghetti dotacie asi nedostal, ale neviem ako chceme konkurovat napriklad rakusku, kde za statne prachy zriadili museumsquartier, no ponukli v nom priestor aj neziskovkam. to je akoze zle, ze to zriadili? vedel by to urobit nejaky sukromnik? tak preco to potom neurobil?

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639895306399197064009240640092606400957
mike_x[Locked_OUT]
 mike_x[Locked_OUT]      23.12.2011 - 06:50:36 , level: 6, UP   NEW
to chces vazne prinosom pre spolocnost porovnavat polnohospodarstvo a skolstvo na jednej strane a umelecke projekty na druhej? Ja viem, ze zase napises nieco mudre, a potom ti sem supy doletia pohadzat kacka, ale i tak je usmevne citat ta.

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639895306399197064009240640092606400945
tigeree
 tigeree      23.12.2011 - 05:29:11 , level: 6, UP   NEW
ak uz ma stat platit peniaze na nejaku kulturu, tak som za to, nech je to A4, vsetkymi styrmi.

napriek tomu: preco tych 4tis ludi na fcbk A4 nevyzve na platenie mesacneho clenskeho 10 euro > to je 40 tis euro mesacne
zaplatis 2 full time ludi, priestory na akcie si mozte ad hoc prenajimat, umelci tiez dostanu honorar.
zavedte to a budem prva, co si preukaz kupi, aj ked som tu raz za rok

ad 2> cisto teoreticky, je niekde detailne vyuctovanie ako A4 s peniazmi od statu naklada?

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063989530639919706400924064009260640094506401918
pikseliahky
 pikseliahky      23.12.2011 - 17:19:48 , level: 7, UP   NEW
toto samozrejme nie je zly napad a napriklad v amerike ekonomika kulturnych institucii zalozena na daroch a clenskom celkom funguje - ale! - za vydatneho (dokonca klucoveho) prispenia verejnych institucii (mestskych, statnych, nadacii a pod). lenze v amerike si to mozu odpisat aj ti sukromnici z dani.

a potom tu mame dalsi problem, ktory som uz spominal - preco by sa z mojich dani mali dotovat polnohospodari (ved nech sa staraju sami o seba) a kulturny sektor (ktory z prerozdelenia spolocnych penazi ma aj tak skoro nic) by sa ich mal vzdat? keby sme neplatili dane a zarabali mrte prachov, tak mozno by fungovali aj sukromne investicie do kultury, ale takto?

ad 2 - vyuctovanie grantov je samozrejme tam, kde ho kazdy rok odovzdavame - teda na ministerstve, a hej, je pomerne az dost detailne. preco?

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063989530639919706400924064009260640094506400969
smea
 smea      23.12.2011 - 07:39:29 (modif: 23.12.2011 - 07:40:18), level: 7, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
mam riesenie :P toto je krasne aplikovatelne na cirkev s tymi clenskymi preukazmi. (aspon by sa vycistilo zrno od pliev) ... a peniazky co by stat usetril (a bolo by ich asi na dalsich 10 takych projektov ako je A4) by mohol naliat do kultury a mozno by sme postavili aj o jednu dialnicu naviac.

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006398953063991970640092406400926064009450640096906401131
adam
 adam      23.12.2011 - 10:07:33 , level: 8, UP   NEW
Rakúšania to majú, ale obávam sa, že takého politického samovraha na SK nenájdeš. Viera je preca otázka srca, nie peňazí! :)