cwbe coordinatez:
866
1551575
63562
64884
6397729

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::190
total children::11
9 ❤️


show[ 2 | 3] flat


mal som vas rad, A4.
dlho ste boli jedine alternativne kulturne miesto v BA pre mna (ano viem, boli aj ine, ale pre mna akoby neexistovali).
ale roky som u vas uz nebol. pretoze ma roky nic v sporadickom programe nezaujalo.
a chybal vam bar/kaviaren/cajovna, aby sa tam dalo chodit aj mimo sporadickeho programu.
a chybal vam predpredaj.
a par dalsich veci.

v kazdom pripade, viem, ze si tymto v tomto fore a na kybe nevysluzim oblubenost, ale dnes uz mame KC Dunaj a A4 nie je pre mna jedine, takze:

SKODA, ZE STE NEBOLI TAKTO AKTIVNI PRI PREVADZKE A4, AKO STE TERAZ PRI PROSTESTOCH.




000008660155157500063562000648840639772906401034
laila
 laila      23.12.2011 - 09:06:03 , level: 1, UP   NEW
no..uz by aj stacilo. myslim, ze sa to tu dostava niekam, o com ten povodny prispevok ani nebol.

00000866015515750006356200064884063977290640103406401043
ch
 ch      23.12.2011 - 09:12:55 (modif: 23.12.2011 - 09:13:28), level: 2, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
SKODA, ZE SI NEBOLA TAKTO AKTIVNA KED TO SEM POSTOL, AKO SI TERAZ PRI FLEJMOCH.

0000086601551575000635620006488406397729064010340640104306401064
laila
 laila      23.12.2011 - 09:29:56 , level: 3, UP   NEW
prva som mu dala Kcko. cize ano, bola som aktivna

000008660155157500063562000648840639772906401034064010430640106406402224
gender student
 gender student      23.12.2011 - 20:49:33 [4K] , level: 4, UP   NEW
applause.gif

00000866015515750006356200064884063977290640103406401043064010640640222406402248
krocht
 krocht      23.12.2011 - 21:10:37 , level: 5, UP   NEW
muhehehe, laila? ta?!

0000086601551575000635620006488406397729064010340640104306401059
Trilobite
 Trilobite      23.12.2011 - 09:21:33 [2K] , level: 3, UP   NEW
zastavat sa frajera predsa treba...

000008660155157500063562000648840639772906399315
Maverick_1
 Maverick_1      22.12.2011 - 09:28:24 [10K] , level: 1, UP   NEW
Nebolo kde rozlozit Macbook, co?

000008660155157500063562000648840639772906398398
pikseliahky
 pikseliahky      21.12.2011 - 16:47:43 [2K] , level: 1, UP   NEW
nuz ked ta nic v programe nezaujalo a v kc dunaj hej, tak asi je to naozaj ten spravny priestor pre teba... A4 dramaturgia je zamerana zhruba stale rovnako.

000008660155157500063562000648840639772906398353
chalmo
 chalmo      21.12.2011 - 16:25:51 [2K] , level: 1, UP   NEW
Ver tomu, že nám ten bar chýbal oveľa viac ako tebe....

000008660155157500063562000648840639772906397957
casi_cada_minuto
 casi_cada_minuto      21.12.2011 - 12:17:06 [3K] , level: 1, UP   NEW
mínus K

000008660155157500063562000648840639772906397930
symphonybrother
 symphonybrother      21.12.2011 - 12:06:34 (modif: 21.12.2011 - 12:08:02) [5K] , level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
a co si tam mal vlastne rad?

mne sa zda zvlastne ako ludia casto nedokazu ocenit veci take ake su.na prvy pohlad sa moze zdat ze a4 mala/ma vela nedostatkov.na druhej strane - to nekonecne cakanie v rade, neskore zaciatky, teple plechovkove pivo bez dph, aj to, ze o akciach si sa dozvedel jednoducho preto lebo si sa chcel dozvediet - to vsetko vytvara v a4 neopakovatelnu a jedinecnu atmosferu.mozno pre niekoho zastaralu, no ja by som ju nemenil.

ako priklad ti mozem uviest filmovy klub v banskej bystrici.po tom, ako sa prestahoval do multiplexu im sice stupla navstevnost niekolkonasobne, ale pre mna absolutne stratil svoje caro.uz to nebolo o hrstke ludi, ktori sa prisli pozriet na 'nenormalny' film.uz sa to miesalo s popcornom a vykrikmi akcnych hrdinov z vedlajsich sal.uz si nevedel, kto ide do fk a kto na juliu roberts.

ja napriklad nechcem, aby sa v a4 nieco menilo.takto sa to stalo sucastou mojho zivota a prinieslo don vela pekneho.modernizacia casto prinasa chlad.

00000866015515750006356200064884063977290639793006398109
paket
 paket      21.12.2011 - 13:44:44 [2K] , level: 2, UP   NEW
pozor na tú predčasnú nostalgiu, začínaš prebúdzať ducha starého véčka!

0000086601551575000635620006488406397729063979300639810906398176
symphonybrother
 symphonybrother      21.12.2011 - 14:23:27 , level: 3, UP   NEW
:)

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091
andrejdwin
 andrejdwin      21.12.2011 - 13:33:25 , level: 2, UP   NEW
vsak ja ti nevravim, ze mas zacat chodit do auparku miesto A4.
pointou mojho postu bolo, ze vidim teraz velke mnozstvo aktivity okolo A4 a je skoda, ze ta aktivita nesla do nej pocas tych rokov. porovnavam to so zilinskou stanicou a KE tabackou, ktore podla mna nie su rozhodne ziadne chladne modernizovane veci. ale funguju podla mojej skromnej subjetivnej mienky lepsie a viac by ma bavilo chodit tam. a aj by som ich absenciu viac oplakaval.
je to len moj nazor. neberiem ludom opacny nazor ani to, ze mali A4 radi a stale ju radi maju.
osobne si myslim, ze keby sa tato energia a cas miestno nezmyselnych peticii za odvolanie ministra (3 mesice pred volbami, really?) venovalo hladaniu ineho priestoru, bolo by to uzitocnejsie. mozno by to nebolo v centre mesta. ale A4 nemoze byt ten priestor. som si isty, ze sa da A4 zopakovat/vystavat v nejakom novom priestore.

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106399423
hargi
 hargi      22.12.2011 - 10:29:26 [1K] , level: 3, UP   NEW
ale ale ale. sme sa trošku zamotali, že?

pozri! vonku sneží!

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639942306399524
Dorian
 Dorian      22.12.2011 - 11:35:45 , level: 4, UP   NEW
výborná reakcia :)

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639942306399436
andrejdwin
 andrejdwin      22.12.2011 - 10:37:28 , level: 4, UP   NEW
si sa zamotal a stratil v tom texte? to mi je luto.

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063994230639943606399531
hargi
 hargi      22.12.2011 - 11:41:50 , level: 5, UP   NEW
ne, len som ti chcel naznacit, ze to je uplna katastrofa co tu davas.

takze v odrazkach:

- do stanice a tabacky islo sice nadludske usilie, ale to islo aj do A4 a je skoda, ze to nevidis. asi nevies ocenit ich dramaturgiu.

- ak si si nevsimol, tak negativnu energiu fanusikov, ktora tu vznikla, sa snazia a4-kári od začiatku smerovat do systemovych zmien (vungovanie, MK, NOC, grantovy system..). ak uz toto nema podla teba zmysel, tak co potom ???

- lokalita v centre mesta je aj pre tento projekt (tak ako pre vsetky) klucova ak chce oslovit maximum svojej cielovky. v centre, alebo sirsom centre BA je snad 90 % vsetkych klubov a robit to v okrajovych castiach skratka nema zmysel, matika nepusti.

- iny priestor? skus sa hlbsie zamysliet ake kriteria asi musi splnat priestor pre klub, alebo kulturne centrum. je to niekolko klucovych veci, ktore ak nemas vsetky "pod jednou strechou" tak si skratka neskrtnes. pripajam sa k tomu co odznelo, ak o niecom vies, SEM S TYM! kludne aj do posty

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106399423063994360639953106403937
svetlonos
 svetlonos      25.12.2011 - 09:57:04 , level: 6, UP   NEW
mimochodom robi sa top produkcia aj na okraji, zmysel to ma ale samo sa to neuzivi

este ze ti rakusaci pamataju aj na zaostalejsie regiony byvalej monarchie, kde by sme boli bez erste group zeano ;)

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106399423063994360639953106399794
andrejdwin
 andrejdwin      22.12.2011 - 13:46:22 , level: 6, UP   NEW
nebavi ma opakovat to iste dokola, takze ti nebudem na to uz ani odpovedat. vsetko bolo povedane. beriem, ze si chcel vyjadrit svoj nazor.

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639942306399436063995310639979406401509
hargi
 hargi      23.12.2011 - 13:09:30 , level: 7, UP   NEW
jak myslis

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410
pikseliahky
 pikseliahky      21.12.2011 - 16:56:16 (modif: 22.12.2011 - 16:55:30) [14K] , level: 3, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
dik za nazor. len chcem povedat, ze hladaniu noveho priestoru sa venovalo dost vela energie, ibaze limity su jasne - A4 nikdy nebude schopna uplatit komercny najom, lebo nie je ochotna robit komercny pogram, aby zarobila na bare (ako napriklad dunaj). v tom je mnoho nevyhod, ale urcite aj vyhod. pozerali sme pisztoryho palac, pivnicu muzea na zizkovej, cvernovku, sklady v petrzalke, matadorku, kotolnu na fakulte architektury, prazdnu skolu na lazaretskej, chatrajuce divadlo astorka, kinosalu v dome sportu, marne sme sa uchadzali o malu scenu, kde vyhral janko kroner (kory to aj tak potom vzdal), pozerali sme haly na racku, kedysi este v gumone, v kablovke, na tovarenskej, priestory atlonu / kym tam este nebola restauracia... ak vieme o nejakom vhodnom priestore, sem s nim!

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006399677
The Royal Cat of Siam
 The Royal Cat of Siam      22.12.2011 - 12:47:50 (modif: 22.12.2011 - 12:55:34), level: 4, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
mna by inak napadol este Istropolis. kedysi tam byvali take tuc tuc zurky a okrem toho, pod budovou su fakt ze brutalne podzemne priestory, v ktorych prakticky nic nieje (vchadza sa tam od RND)


...mozno by tiez stalo za myslienku spojenie so zdruzenim, ktore sa snazi ziskat dom vedla eurovei (i ked fakt netusim nakolko je to tam zabite a nakolko aspon trochu realne)

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006399231
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 08:35:01 , level: 4, UP   NEW
robit nestatnu kulturu v statnych priestoroch a takmer vylucne s financnou podporou statu znamena kompromisy. velmi vela kompromisov.

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639923106399852
kyberbubus
 kyberbubus      22.12.2011 - 14:18:30 [1K] , level: 5, UP   NEW
ináč čo je to potom vlastne "štátna kultúra"?

×÷ßßß$ˇ~[☼◙ş→☻ü84ó♀ÇüŮń§►♫☺♀♂ć☺<\ˇ

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063992310639985206400597
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 21:41:01 , level: 6, UP   NEW
statna znamena, ta ktora existuje v statom zriadenych instituciach a ktoru vykonavaju uradnici statom plateni

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006399231063998520640059706400616
kyberbubus
 kyberbubus      22.12.2011 - 22:00:56 (modif: 22.12.2011 - 22:01:48), level: 7, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
jop. a ja osobne vítam každú infiltráciu ľudí z "umeleckých kruhov" do kultúrnych inštitúcií riadených úradníkmi. je dobré, keď sa aj na takéto miesta snažia vopchať ľudia, ktorí sa aspoň jakžtakž rozumejú tomu, čo robia. na Slovensku nie až tak obvyklá vec.)

×÷ßßß$ˇ~[☼◙ş→☻ü84ó♀ÇüŮń§►♫☺♀♂ć☺<ˇ

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639923106399852064005970640061606400630
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 22:14:14 , level: 8, UP   NEW
je to nerovny suboj, ale niekedy stoji za to. napriklad malokto vie, ze v roku 2005 nechybalo vela a o NOCke by dnes nikto nepocul. teda minimalne v suvislosti s A4kou nie

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063992310639985206400059
Dorian
 Dorian      22.12.2011 - 15:52:10 , level: 6, UP   NEW
niečo také prestalo u nás existovať v 89'
teda...malo prestať.

00000866015515750006356200064884063977290639793006398091063984100639923106399234
pikseliahky
 pikseliahky      22.12.2011 - 08:37:39 (modif: 22.12.2011 - 08:40:10), level: 5, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
nie je to "takmer vylucne" s podporou statu, a keby bola vola na strane jednej nemenovanej organizacie, tak by to mohlo aj celkom dobre fungovat. teraz sa zrejme stane ina vec - v statnom priestore budeme z nasich dani financovat nejake nechutnosti a A4 bude musiet bud rovno skoncit alebo ist niekam na perferiu. samozrejme, ze statne priestory su hroza a des, to vsetci vieme - len by bolo super, keby niekto prisiel s dakou alternativou... pozri vyssie, co sme uz vsetko skusali.

0000086601551575000635620006488406397729063979300639809106398410063992310639923406399441
andrejdwin
 andrejdwin      22.12.2011 - 10:40:49 , level: 6, UP   NEW
nechcem rypat, ale ake nechnutnosti to chysta to OZ co vyhralo zruseny tender?

ja som totiz nevidel ich program, s ktorym to vyhrali a rad by som si ho pozrel, kedze vsetci o tom tak zanietene hovoria a vykrikuju ako tam budu kuzelnicke show iba.

navyse, nazyvat to nechutnostami mi pride aj tak hodne silne. pride mi to rovnake ako vyjadrenia z komisie, co sa dostali von - nie je to moj vkus tak to nazvem nechutnostou a odopriem tomu pravo na zivot.

000008660155157500063562000648840639772906397930063980910639841006399231063992340639944106400596
weirdo
 weirdo      22.12.2011 - 21:40:08 [1K] , level: 7, UP   NEW
ked raz prides do osobneho kontaktu s takymito ludmi a zistis ako funguje napriklad NOC, pochopis, ze nechutnost je este eufemizmus