total descendants:: total children::0 |
ad - 1/10s. to ma nenapadlo. skusenosti s ultra sirokacmi zatial nemam. vdaka za info. ad - 30/1,4 na AKCNE fotky v SLABOM svetle. sirsie objektivy, ktore by sa iste velmi zisli, holt nemavaju lepsiu svetlenost nez 2,8 (sigmy 20/1,8, 24/1,8 a 28/1,8 neratam, zda sa, ze su velmi neostre pri 1.8 a ako tak ostre az pri 2,8:) preto som zvedavy, ako dopadne tato nova sigma 30/1,4, ci sa oplati ten jeden clonovy stupne naviac a nejake to deka na vahe usetrene, alebo radsej nikkora 35/2. |
| |||||||||||||||||||||||