login::
pass::
name::
id::
node:
Re[6]: trava vo vztahu
template:
4
parent:
Re[5]: trava vo vztahu
owner:
asides
viewed by:
created:
21.04.2015 - 10:34:04
cwbe coordinatez
:
101
63536
3305542
7892811
7893005
7893014
7893020
7893038
7893051
7893784
ABSOLUT
K
YBERIA
permissions
you:
r,
system:
public
net:
yes
⠪
neurons
stats
|
by_visit
|
by_K
source
tiamat
K
|
my_K
|
given_K
last
commanders
polls
total descendants::6
total children::1
2
❤️
show[
2
|
3
]
flat
hlupost, vyvoj sa zastavi ked nam nezalezi na vlastnom raste
je to kazdeho osobna vec
toto mi pride take alibisticke
title/content
title
content
user
0000010100063536033055420789281107893005078930140789302007893038078930510789378407893885
kyberbubus
21.04.2015 - 11:58:23
(modif: 21.04.2015 - 12:10:54), level: 1,
UP
NEW
!!CONTENT CHANGED!!
Re[7]: trava vo vztahu
keby takéto veci boli každého osobnou vecou, môžeme napr. poslať celú psychológiu a psychiatriu niekde do mačky a robiť si sami so sebou čo chceme. ľudský mozog je ale sviňa a dokáže človeka presvedčiť o čomkoľvek, najmä keď sa to týka jeho samotného a nemá nad tým nadhľad. kvôli tomu máš všade záplavu ľudí, ktorí sú presvedčení o svojej extravýnimočnosti, o tom že zažili nejaké spešl osvietenie ktoré teraz potrebujú posunúť iným, atď. pričom si akurát tak našli nejakú novú mániu.
plus nebavíme sa o osobnostnom raste, ale o vývine identity. osobnostný rast sa v ideálnom prípade nekončí nikdy, vývin identity sa zvykne u bežného človeka zavŕšiť do tridsiatky.
e.: možno tu zafunguje analógia so stromami / strom vyráža nové a nové vetvičky kým vládze, ale s kmeňom a tým čo z neho priamo vyrastá, už toho od istého veku až tak veľa nenarobíš.
×÷ßßß$ˇ~[☼◙ş→☻ü84ó♀ÇüŮń§►♫☺♀♂ć☺<ˇ
000001010006353603305542078928110789300507893014078930200789303807893051078937840789388507893956
asides
21.04.2015 - 12:39:05
(modif: 21.04.2015 - 12:45:52), level: 2,
UP
NEW
!!CONTENT CHANGED!!
Re[8]: trava vo vztahu
myslim ze zbytocny utocny ton a len nepochopenie vyznamov slov
sam pises "osobnostný rast sa v ideálnom prípade nekončí nikdy"
a to som mal na mysli
to posledne co pises znie dost fatalisticky a zaroven ked sme v tejto teme, osobne poznam mnoho ludi co hulilo aj do vyse tridsiatky a dnes ked mu je ponuknuty joint tak to odmietne
mozno preto, ze to s tou identitou nema nic spolocne
e: v tej analogii - hulenie je isto nie kmen, skor ta vetvicka, a ked sme v tejto teme - kmen bude skor to co stoji za touto riesenicou - a to ako kto k problemom a ich rieseniu pristupuje (a to moze byt daleko dolezitejsie nez ten spominany joint) - i ked tiez to nechcem brat nijako fatalisticky je to individualne (tiez moze ist o docasne harasenie)
00000101000635360330554207892811078930050789301407893020078930380789305107893784078938850789395607894031
kyberbubus
21.04.2015 - 13:18:39
, level: 3,
UP
NEW
Re[9]: trava vo vztahu
áno, s identitou to nemá nič spoločné; o tom som už písal vyššie. spotreba konope vekom obvykle klesá; predpokladám že tým, že je to to isté dookola a časom to teda čoraz viac omrzí. ale hlavne sa teraz nebavíme o huličoch.)
×÷ßßß$ˇ~[☼◙ş→☻ü84ó♀ÇüŮń§►♫☺♀♂ć☺<\ˇ
000001010006353603305542078928110789300507893014078930200789303807893051078937840789388507893955
ode
21.04.2015 - 12:38:55
, level: 2,
UP
NEW
Re[8]: trava vo vztahu
no neviem teda tá analógia sa mi nezdá moc.
najpr by to chcelo asi definovať čo myslíš pod "osobnostný rast"a "vývin identity"
správnymi technikami kludne zrežeš a "omladíš" aj starší strom. ak už chceš pri tej tvojej analógii ostať.
00000101000635360330554207892811078930050789301407893020078930380789305107893784078938850789395507894054
kyberbubus
21.04.2015 - 13:30:14
(modif: 21.04.2015 - 13:32:31), level: 3,
UP
NEW
!!CONTENT CHANGED!!
Re[9]: trava vo vztahu
vymedziť medzi tým čo osobnosť tvorí/definuje a tým čo sa na to nabalí, síce nie je tak ľahké, ale v niektorých prípadoch aj jo
triviálny príklad: psychické poruchy / s mnohými nepohneš, alebo ich v najlepšom utlmíš. alebo psychické predispozície všeobecne.
s veľa vecami sa nenarodíš, ale utváraš si ich počas života. ak sa v kritickom veku nenaučíš ľudskú reč, nenaučíš sa ju nikdy. máš vek, ktorý je kritický pre utváranie sociálnych vzťahov, sexuality, atď.
to, čo s tým urobíš v neskoršom veku je už iba prerábka toho čo si nadobudol predtým. pokiaľ sa bavíme o tom, do akej miery tieto veci môžeš "preprogramovať", opäť sa už bavíme iba o spomenutých predispozíciách k tomu.
predpokladám, že výnimky sa v takomto prípade týkajú sakra málo ľudí, aj keď verím že je lákavé uveriť, že medzi nimi si zrovna ty.
×÷ßßß$ˇ~[☼◙ş→☻ü84ó♀ÇüŮń§►♫☺♀♂ć☺<ˇ
0000010100063536033055420789281107893005078930140789302007893038078930510789378407893885078939550789405407894056
ode
21.04.2015 - 13:31:50
, level: 4,
UP
NEW
Re[10]: trava vo vztahu
tipuješ správne :o), nikdy som neveril na štatistiku a vždy som šiel na výnimky z pravidiel