cwbe coordinatez:
866
1551575
7247565
7261574
7271134
7271235
7273268
7274717
7274740
7275235
7275276
7280116

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::1
total children::1
show[ 2 | 3] flat


1. nepíšem, že za to môžu banky. Píšem aká je momentálne situácia v "zaseknutej" ekonomike. Každopádne banky sa na tom skurvene a nehanebne nabalili pred aj počas krízy. A to aj dosádzaním ľudí do úradov, ktorí im pomenili pravidlá hry.

2. Viem, že veľa ľudí chýba v poľnohospodárstve, ale pochybujem, že pri súčasnej konkurencii dotovaných španielskych a iných pestovateľov je rentabilné zamestnávať vôbec nejakých ľudí okrem traktoristu, účtovníčky a asistentky veľkofarmára. Situácia je žiaľ taká, treba to riešiť.

3. záleží.. niekde to môže byť, ale v zásade si myslím, že nie je. Respektíve sú veľké rozdiely medzi ľuďmi, ale väčšinou sú ignoranti.

Kde zobrať peniaze?
Ťažko povedať.. možno v zdanení top manažérov, resp. obmedzení ich platov. Nie je normálne, aby mal niekto 250 násobne vyšší plat. Vytvára to množstvo problémov. Napríklad tu je to pekne popísané. ( http://www.multiservis.rs/engleski/consalting_e/10_reasons.pdf )

Riešením by bolo aj povinné skrátenie pracovného času. Napríklad by ľudia mohli robiť maximálne niekoľko hodín. Znížil by sa tým počet presčasov a viac ľudí by bolo zamestnaných.

Henten koncept občianskeho platu je aj pre mňa príliš veľká utópia. Na druhej strane uvažovať o formách zmiernenia problémov, čo sme tu rozobrali treba.




00000866015515750724756507261574072711340727123507273268072747170727474007275235072752760728011607280167
Trilobite
 Trilobite      06.08.2013 - 16:29:03 [1K] , level: 1, UP   NEW
1. na to trebalo mysliet ked sa volilo

2. na to trebalo mysliet ked sa slo do EU

3. nope

4. ano, nie je to normalne a ano, treba to zdanit/obmedzit, ale celoplosne. takto sa totiz akurat postarame o inu formu socializmu a "vsetci su si rovni" a este pritom vyzenieme vsetko odtialto.

aj tie nadcasy su celkom ok napad, no casto je to hovadina, kedze by sa ti striedali ludia na projekte a, ako mozno sam dobre vies, to je casto kontraproduktivne.
skor prerozdelenie roboty a menej kumulovanych funkcii.


uvazovat treba, ale utopiu nechajme pre literaturu, film a divadlo.