total descendants::1 total children::1 |
1. nepíšem, že za to môžu banky. Píšem aká je momentálne situácia v "zaseknutej" ekonomike. Každopádne banky sa na tom skurvene a nehanebne nabalili pred aj počas krízy. A to aj dosádzaním ľudí do úradov, ktorí im pomenili pravidlá hry. 2. Viem, že veľa ľudí chýba v poľnohospodárstve, ale pochybujem, že pri súčasnej konkurencii dotovaných španielskych a iných pestovateľov je rentabilné zamestnávať vôbec nejakých ľudí okrem traktoristu, účtovníčky a asistentky veľkofarmára. Situácia je žiaľ taká, treba to riešiť. 3. záleží.. niekde to môže byť, ale v zásade si myslím, že nie je. Respektíve sú veľké rozdiely medzi ľuďmi, ale väčšinou sú ignoranti. Kde zobrať peniaze? Ťažko povedať.. možno v zdanení top manažérov, resp. obmedzení ich platov. Nie je normálne, aby mal niekto 250 násobne vyšší plat. Vytvára to množstvo problémov. Napríklad tu je to pekne popísané. ( http://www.multiservis.rs/engleski/consalting_e/10_reasons.pdf ) Riešením by bolo aj povinné skrátenie pracovného času. Napríklad by ľudia mohli robiť maximálne niekoľko hodín. Znížil by sa tým počet presčasov a viac ľudí by bolo zamestnaných. Henten koncept občianskeho platu je aj pre mňa príliš veľká utópia. Na druhej strane uvažovať o formách zmiernenia problémov, čo sme tu rozobrali treba. |
| |||||||||||||||||||||||