cwbe coordinatez:
809096
1483077
5021789
5021873
5022433
5022459
5023029
5023112
5024304
5024384
5024413

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::5
total children::1
show[ 2 | 3] flat


aký je rozdiel oproti tomu, keď niekto spraví 5000 torrent trackerov?

(v .torrent file môžeš mať aj viac trackerov, takže môžeš zdieľať ich peerov).

Ja vravím, že to, že to bude rozdrbané po 5000 fórach znamená, že práve tá výhoda centrálneho miesta zmizne.

Čiže výsledok bude buď menej použiteľný (rýpať sa v kadejakých fórach, nemáš ani aký-taký trust, pretože sú trackery, z ktorých vieš, že môžeš ťahať, lebo je tam systém reputácie a nestiahneš nejaké fekálne porno v HD alebo spyware namiesto filmu a podobne).

Čiže nesúhlasím s tvrdením, že DHT je plnohodnotná náhrada centrálneho miesta -- nie je, pretože to centrálne miesto slúžilo aj na koncentráciu tých súborov, systém reputácie užívateľov a pod.




008090960148307705021789050218730502243305022459050230290502311205024304050243840502441305024463
Zlad!
 Zlad!      20.11.2009 - 18:33:11 (modif: 20.11.2009 - 18:33:46), level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
neviem ci ma vobec zmysel na teba reagovat kedze raz pises o tom ze aj tak bude centralny potom ked ti vysvetlim ze tam nebude ziaden centralny bod tak z nicoho nic skocis na to ze je zle ze nebude centralny bod ktory sluzil na koncentraciu tych suborov
si naprv trosku ujasni co chces povedat pred tym ze ako to napises


a ktomu co si napisal v tomto prispevku, len jedne realny priklad - rapidshare na ktory spadaju vsetky negativa ktore si hore vypisal a osobne mozem povedat ze po vyse roku pravidelneho pouzivania rapidshare sa mi ani raz nestalo ze by som stiahol nejaky fake

dalej na torrentoch sa to bude dat pekne vidiet ci to je fake alebo nie podla poctu uzivatelov ktory to budu seedovat

gramatika? huh, what?

00809096014830770502178905021873050224330502245905023029050231120502430405024384050244130502446305025433
juraj
 juraj      21.11.2009 - 13:40:30 , level: 2, UP   NEW
Ja hovorím jedinú vec -- hľadanie súborov a reputácia je v súčasnom riešení (DHT) nanič.

Nevravím, že je zlé, že nie je centrálny bod. Hovorím, že je zlé, že prídeme o jednoduché hľadanie torrentov a systém reputácie. Netvrdím a ani som netvrdil, že sa to dá robiť len decentralizovane, mnohé peer to peer siete majú vyhľadávanie vyriešené decentralizovane.

Každopádne hovorím, že DHT nie je reálna náhrada komfortu trackera, pretože užívateľa zaujíma, aby mohol rýchlo nájsť čo potrebuje a aby neťahal blbosti. Je mu jedno, či za tým search boxom je nejaký centralizovaný tracker alebo je to v decentralizovanej aplikácii.

Každopádne loziť po fórach a hľadať linky (ako napríklad tebou spomínaný rapidshare), k nim heslá a potom stiahneš nejakú blbosť, lebo nie sú pravidlá vynútené komunitou je dosť oničom.

A aj ja sťahujem Rapidshare linky, keď nenájdem nič iné a viem, aké je to utrpenie občas nájsť, kopec mŕtvych liniek, ktoré majú search engines naindexované, prípadne potom stiahnem niečo, čo má v sebe nejaký WMA alebo MP4...

Proste komfort searchboxu so zoznamom súborov a prípadne komentárom pod tým, že "grabovalo to prasa, nesťahujte to, puká to" sú nenahraditeľné.

Nehovorím, že to má byť centralizované, hovorím len to, že DHT nie je náhrada z pohľadu užívateľa a jeho komfortu. Nikdy som netvrdil ale, že tá náhrada by mala byť centralizovaná, ale mala by byť aspoň nejaká.

0080909601483077050217890502187305022433050224590502302905023112050243040502438405024413050244630502543305025633
repelent
 repelent      21.11.2009 - 15:57:57 (modif: 21.11.2009 - 16:01:40), level: 3, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
ale uplne zcestne hovoris...

torrentom sa nic nestane; dht je nahrada trackera - nie stranky ktora zbiera torrenty, umoznuje ich hodnotit uzivatelmi a pod.

stranky su pravne napadane za to, ze robia tracker - nie za to, ze hostuju torrent subory. a aj to smeruje k tomu, ze nebudu robit, ale uzivatelom poskytovat iba hashe torrentov (magnet links co mas na mininove npr.)*

Stale tam vsak budu uzivatelia hodnotit dany torrent, uziovatelov co vytvaraju torrenty a podobne,.. takych stranok je plno a aj ich plno bude.

*magnet link z mininovy:
magnet:?xt=urn:btih:H4LU2ICSYEHBJK3DF5WZPNQMVSMATDOP&tr=http://tracker.openbittorrent.com/announce
hash a definicia jedneho trackera; ked tam tracker nedas a zoberes si iba to cislo, tak sa napojis na dht pool, ktory ti da nejake adresy a z nich si dalej budujes siet az ponachadzas peerov, ktory zdielaju tento hash. a od nich uz tahas, popripade si vymienas dalsich peerov

008090960148307705021789050218730502243305022459050230290502311205024304050243840502441305024463050254330502563305026575
juraj
 juraj      22.11.2009 - 14:08:51 , level: 4, UP   NEW
torrentom sa nic nestane; dht je nahrada trackera - nie stranky ktora zbiera torrenty, umoznuje ich hodnotit uzivatelmi a pod.

Ved presne to hovorim. To, co nazyvame trackerom (napriklad piratebay) splnalo obe funkcie - stranka aj tracker. DHT je plnohodnotna nahrada za tracker a nie za stranku a ta bude chybat. Co ine som povedal?

stranky su pravne napadane za to, ze robia tracker - nie za to, ze hostuju torrent subory

Toto mas aj nejak podlozene? Totiz stale je podstatny umysel, nie to, ako to funguje. V niektorych statoch bol pravne napadnutelny aj link na inu stranku, kde bol nelegalny material (napriklad v Holandsku).

Hovorim ale to, ze to, ze nie je piratebay nie je plne nahradene DHT. Pretoze nepotrebujes tracker, to je fajn, ale ta stranka nie je, zmizla a musi namiesto nej byt ina, ktora bude mat rovnaky problem -- je pravne napadnutelna.

00809096014830770502178905021873050224330502245905023029050231120502430405024384050244130502446305025433050256330502657505026666
repelent
 repelent      22.11.2009 - 14:55:49 , level: 5, UP   NEW
Ved presne to hovorim. To, co nazyvame trackerom (napriklad piratebay) splnalo obe funkcie - stranka aj tracker. DHT je plnohodnotna nahrada za tracker a nie za stranku a ta bude chybat. Co ine som povedal?

a presne toto som aj ja, aj niekto dalsi par krat napisali, ze stranky nezmiznu. pirate bay ide dalej. mozes uploadovat, hodnotit a komentovat torrenty.. akurat uz nerobi tracker. to sa snazim povedat stale, ze zmiznutie trackerov != zmiznutie stranok s torrentami


A nemam to pravne podlozene a chapem, ze ide o umysel, ale neviem si realne predstavit, ze by sa to dalo napadnut. Mas stranku z ktorej si v podstate opises nejaky hash a to je vsetko. Dokonca existuje aj projekt, ktory uklada torrenty do png suborov :)

A aj keby, tak ako sa pisalo niekde povedla nieje problem to cele skopirovat a pustit na inej domene.. to sa cisto s torrentami nedalo, lebo boli viazane na nejaky tracker(trackery).


Nechapem preco sa v tom snazis hladat nejaku zlu zmenu, ked jedina zmena je to, ze sa nemusis spoliehat na tracker. A ani to v podstate nieje zmena, kedze DHT uz funguje pekne dlho.. a vidis, stranky s torrentami stale existuju. Zober si napriklad torrentz.com. Neni tracker a mas tam zoznam torrentov s nejakym ich hodnotenim, poctom peerov, komentarmi... Akurat samotny torrent si musis zohnat niekde inde.. co tiez nieje problem.