total descendants::8 total children::4 8 ❤️ |
myslim ze s aj s binarou nerozumiete, lebo opatrenia vo fr aj belgicku boli zrejme daleko, daleko radikalnejsie ako na svk - ten 'relativne normalny' zivot, o ktorom pises, je totiz stale omnoho prisnejsie ako bolo na svk aj na vrchole pandemie. aby si mal predstavu, tak u nas vo firme sa chodi do officu tak 4-6 tyzdnov, a opatrenia nie su ziadne - nikto nenosi ruska, ziadne zvysene rozostupy, nic. v kuchynke na 2m^2 v pohode 4 ludia vykecavaju. akurat pribudlo mydielko, raz za den/par dni sa pro forma dezinfikuju povrchy, par ludi robi viac z domu, a ked ked si chory tak mas akoze ostat doma, ale to je otazka par tyzdnov kym aj toto polavi. na n-ku bol clanok, kde isli do chorvatska a perex koncili tym, ze cim ides dalej, tym menej sa nosia ruska. dovolenky budu peer pressure aby sa fungovalo 'normalne', cize znacna cast ludi toho bude dodrziavat velmi malo. vcera som stretol typka z hostela v ba a vravi, ze posledny tyzden tu mali 30 hosti, z nemecka, spanielska,... Akoze povedz mi, co za magora ide teraz na dovcu do hostela :/ ked par dni dozadu pribudlo trochu viac pripadov, hygienik alebo kto sa nechali pocut, ze 'treba na ludi tlacit, aby ked pridu zo zahranicia, poctivo sa registrovali na uradoch verejneho zdravotnictva, nechali sa otestovat, jada dada'. kamoskin frajer prisiel pred 10 dnami zo svedska (!) a tri dni vyvolavania mu trvalo, kym sa tam dovolal. Na svk sa realne za tie 4 mesiace nepodarilo vytvorit ani co i len trochu funkcny system testovania a vyhladavania pripadov. no a potom tu mas chutovky ako https://e.dennikn.sk/1941975/regiojet-predal-za-dva-tyzdne-20-tisic-listkov-na-vlak-do-chorvatska-novy-spoj-pojde-aj-z-bratislavy/?ref=list tl;dr 'normalne zit' zrejme znamena v belgicku a na svk nieco dost ine. |
| |||||||||||||||||||||||||