cwbe coordinatez:
101
8333809
8837211
8703087
8763236
8763413
8763429
8763440
8763473
8763736
8764016
8764030

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::8
total children::4
8 ❤️


show[ 2 | 3] flat


myslim ze s aj s binarou nerozumiete, lebo opatrenia vo fr aj belgicku boli zrejme daleko, daleko radikalnejsie ako na svk - ten 'relativne normalny' zivot, o ktorom pises, je totiz stale omnoho prisnejsie ako bolo na svk aj na vrchole pandemie.

aby si mal predstavu, tak u nas vo firme sa chodi do officu tak 4-6 tyzdnov, a opatrenia nie su ziadne - nikto nenosi ruska, ziadne zvysene rozostupy, nic. v kuchynke na 2m^2 v pohode 4 ludia vykecavaju. akurat pribudlo mydielko, raz za den/par dni sa pro forma dezinfikuju povrchy, par ludi robi viac z domu, a ked ked si chory tak mas akoze ostat doma, ale to je otazka par tyzdnov kym aj toto polavi.

na n-ku bol clanok, kde isli do chorvatska a perex koncili tym, ze cim ides dalej, tym menej sa nosia ruska. dovolenky budu peer pressure aby sa fungovalo 'normalne', cize znacna cast ludi toho bude dodrziavat velmi malo. vcera som stretol typka z hostela v ba a vravi, ze posledny tyzden tu mali 30 hosti, z nemecka, spanielska,... Akoze povedz mi, co za magora ide teraz na dovcu do hostela :/

ked par dni dozadu pribudlo trochu viac pripadov, hygienik alebo kto sa nechali pocut, ze 'treba na ludi tlacit, aby ked pridu zo zahranicia, poctivo sa registrovali na uradoch verejneho zdravotnictva, nechali sa otestovat, jada dada'. kamoskin frajer prisiel pred 10 dnami zo svedska (!) a tri dni vyvolavania mu trvalo, kym sa tam dovolal. Na svk sa realne za tie 4 mesiace nepodarilo vytvorit ani co i len trochu funkcny system testovania a vyhladavania pripadov.

no a potom tu mas chutovky ako https://e.dennikn.sk/1941975/regiojet-predal-za-dva-tyzdne-20-tisic-listkov-na-vlak-do-chorvatska-novy-spoj-pojde-aj-z-bratislavy/?ref=list

tl;dr 'normalne zit' zrejme znamena v belgicku a na svk nieco dost ine.




00000101083338090883721108703087087632360876341308763429087634400876347308763736087640160876403008764344
greggie
 greggie      26.06.2020 - 08:35:11 (modif: 26.06.2020 - 08:35:36), level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
tak hostel by snad podla opatreni nemal byt otvoreny, koli nemoznosti distancingu

ja chapem tie obavy, prave preto som prekvapeny ze na slovensku sa na to uz pomerne serie, a aj chapem ze je otazka ci sa komplet uzatvorit (ostrovny stat) s 0 pripadmi a zit jak za stara bez ombedzeni, alebo byt otvoreni s opatreniami ktore sa vsak dodrziavaju... myslim ze nam je kazdemu jasne, ze byt komplet zatvoreni viac ako tie 3 mesiace fakt nejde, takze asi zostava druha moznost

00000101083338090883721108703087087632360876341308763429087634400876347308763736087640160876403008764328
kyberbubus
 kyberbubus      26.06.2020 - 01:36:30 , level: 1, UP   NEW
no a dá sa teda otestovať pri akomkoľvek podozrení, alebo stále za to solíš 70e?

×÷ßßß$ˇ~[☼◙ş→☻ü84ó♀ÇüŮń§►♫☺♀♂ć☺<\ˇ

00000101083338090883721108703087087632360876341308763429087634400876347308763736087640160876403008764073
binary riot
 binary riot      25.06.2020 - 10:21:55 (modif: 25.06.2020 - 10:24:49) [1K] , level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
Reagujes na greggiho ale putol si to podo mna, takze predpokladam ze to bolo adresovane aj mne.

Len pre presnost, opatrenia v BE nemali tak daleko od slovenskych.. nemali obmedzenie pohybu a mohli sa stretavat s ludmi vramci vlastnej bubliny. DE a Svajc mali tiez pomerne laxne opatrenia, mimo nejake kratsie useky.

Neda sa povedat ze by to slovaci mali nejak mega jednoduchsie, mozno v tvojej bubline ale vseobecne to bolo imho skor naopak. Kopa sa musela starat o deti, ktore nemohli do skoly a suplovat ucitelov. Kopa pracovat nemohla, kopa o pracu prisla. A afaik, dost krivala aj financna pomoc. Kopec dochodcov sa stalo este osamelejsimi nez predtym. Mnoho preventivnych a non-urgentnych zdravotnickych ukonov sa zanedbalo.


Ja s tebou uplne suhlasim ze treba si setnut opatrenia a dodrziavat ich. Dokonca si myslim, ze by sa to malo udiat na europskej urovni. Jedine o com hovorim je to, ze zavretie hranic sposobom ako to bolo predtym je podla mna neproporocne a hrube riesenie, ktore zbytocne produkuje privela collateral damage a ktore sa da osetrit aj inak.

Anyway, pri svetle skandalov vysokoskolskych diplomov vo vedeni slovenskeho statu a absentujucich zapisniciach krizoveho stabu sa zacinam obavat, ze nicoho "chirurgickejsieho" asi nie su schopni.


Len pre istotu sa opytam, na slovensku uz nie su ziadne regulacie co sa bezneho fungovania tyka? Mam info len od rodicov a ti trcia doma a otec uci na dialku. Budu tak mat aj obhajoby. Chodia akurat do obchodu a tam vraj ludia stale nosia masky.

0000010108333809088372110870308708763236087634130876342908763440087634730876373608764016087640300876407308764205
greggie
 greggie      25.06.2020 - 15:37:51 , level: 2, UP   NEW
"nemali obmedzenie pohybu a mohli sa stretavat s ludmi vramci vlastnej bubliny"

nie uplne pravda, od 14.3. do 18.5. si v podstate nemala nikam chodit, ak ta zastavila policia v aute a nemas nejaky padny dovod (tzn. certifikat z prace, cesta do obchodu, co napr. vecer/v noci asi nepreslo), tak pokuta

od 18.5. sme sa mohli stretavat so 4 inymi ludmi mimo bydliska, autom stale nie

od 4.6. to bolo 10, vcera zvysili na 15, ale je pravda ze sa to uz neda kontrolovat, je to len take odporucanie, ale ludia su stale opatrni, okrem mladikov v bruseli

0000010108333809088372110870308708763236087634130876342908763440087634730876373608764016087640300876407308764078
jurov
 jurov      25.06.2020 - 10:35:39 , level: 2, UP   NEW
Ako doteraz, aj naďalej platí povinnosť nosiť rúška všade v interiéroch mimo svojho bydliska pre všetky osoby na území Slovenskej republiky.
https://korona.gov.sk/prijate-opatrenia/

Vyzývam všetkých kriticky zmýšľajúcich ľudí, aby konečne dospeli k jednotnému názoru!

000001010833380908837211087030870876323608763413087634290876344008763473087637360876401608764030087640730876407808764160
RataFuck von Plachta
 RataFuck von Plachta      25.06.2020 - 14:04:07 (modif: 25.06.2020 - 14:05:23) [1K] , level: 3, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
plati a vsetci na to seru. vonku, dokonca aj na firmach.
na benzinke tety bez, v obchodoch, vo vlaku ludia nosy von, ale rusko aspon cez hubu maju vsetcia

chapem ze je to peklo hlavne ked zacina byt teplo a dusno.
aj tie nosy odkryte az tak extra nevadia kedze ludia skor prskaju ustavy ked kecaju a kaslu

ale v principe ludia na to seru, lebo nik nekontroluje a nesankcionuje dodrziavanie

volal som s tetou v Polsku ze tam tiez na to seru, tak spravili policajti raziu ped Lidlom a kazdemu kto vychadzal von z obchodu bez ruska rovno davali pokutu, cca 70EUR
asi to nie je to spravne riesenie, ale minimalne na nas stredoeuropanov iny sposob nefunguje len hrozit sankciami :(


Flicker
Żubr żuł żuchwą żurawinę

00000101083338090883721108703087087632360876341308763429087634400876347308763736087640160876403008764035
RataFuck von Plachta
 RataFuck von Plachta      25.06.2020 - 08:52:54 (modif: 25.06.2020 - 14:00:14), level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
tiez by som neporovnaval opatrenia v SR a Balkane s tymi vo FR a inych krajinach zap.europy.
a ani pristup ludi k ich dodrziavaniu. ak by bolo SR zasiahnute viac, ludia by to inak vnimali, takto si mysli ze je to nieco ebasktraktne, co sa nas netyka :(

tiez som prisiel do firmy. vsadek upozornenia, atd. atd. plny zachod, nie je clovek a na kuchynke vesela debata bez rusok.
vsak co sa budeme trapit..


Flicker
Żubr żuł żuchwą żurawinę

0000010108333809088372110870308708763236087634130876342908763440087634730876373608764016087640300876403508764036
ddd
 ddd      25.06.2020 - 08:53:27 , level: 2, UP   NEW
presne tak