total descendants::2 total children::1 |
Konkretny model mam aj ja. Teda prave teraz konkretne nie, nakolko ho dopravca pomlel v dodavke a tak som ho dal reklamovat (mierna farebna vada v malej casti obrazu, takmer neviditelna, ale za tu cenu si ho velmi rad necham vymenit). Co som ho ale predtym mal moznost testovat a aj na konkretnom kuse, ktory som mal (zvysok obrazu bezal normalne) je to podla mojho nazoru spravna volba az na jednu vec... ak si inak niekde citala, ze to prislusenstvo v podobe clony je naprd, tak je to pravda. Uplna hanba takou nekvalitou domrvit inak slusny monitor, ale zas pouzivat to nemusis ;) Ak sa divas v takejto cenovej rovine na graficku kartu s podporou 10bit vystupu cez DP, bude to pravdepodobne starsia generacia low-end modelov Quatra (ja som sa orientoval podla poslednej generacie). Ja osobne s grafikou zatial cakam na dalsiu generaciu, ked trosicku klesnu ceny terajsej. Zvysok uz mam pripraveny a ta investicia po case uz nebude tak drasticka, ako kupovat vsetko naraz. Obraz vyzera aj pri 8bit vystupe z grafiky velmi dobre, aj ked v extremnych pripadoch je mozne vidiet naznaky bandingu, za mna ale rataj s dobrou recenziou. PS: Dostupnost tohto monitoru je mizerna, ak si nahodou nenatrafila na nejakeho sikovneho dodavatela. |
| |||||||||||||||||||||||