cwbe coordinatez:
809096
63527
63893
5029851

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::7
total children::3
7 ❤️


show[ 2 | 3] flat


Niečo som tento víkend pochutnal aj ja.. :")

DSC01423.JPG
Začal som vcelku takou klasikou, jedno z najzvučnejších mien nielen v Argentínskom vinárstve.. Azda najviac zaujalo suché a uhladené Chardonnay 07 a uchvatný - čirno zamatový v chuti šťavnatý Malbec 06. Cabernet už bol menším sklamaním..
http://www.catenawines.com/

DSC01426.JPG
Druhá velepostava juhoamerického vinárstva. Selekciu som viac - menej preletel celú, nevynechal som aj umelecký Syrah Folly - 05 mi neprišla tak zaoblená ako 04, avšak aj sme sa s prezentujúcim zhodli, že by mohla mať ešte trochu viacej času. Čo však zaujalo najviac bol D.O. Valle de Leyda Pinot Noir 07 - neuveriteľne cassisový, čokoládový a bazový. Za slovom skvost píšem štvrtý výkričník. Po argentínskom vinárstve Kaiken spustil Montes výrobu aj v californskej Nape - prvý ročník 2006 sa má k svetu a z prvých 2 Cabernetov sa mi viac pozdával majestátny Aurelius.
http://www.monteswines.com/
Tu nikde o.i. zisťujem, že by som sa mal sústrediť na iných ako milión hektolitrových a tak mierim k stolíkom menších..

DSC01428.JPG
Veľmi príjemné bolo stretnutie s martinom Wassmerom z nemeckého Badenu, s veľmi dobre odpozerateľnou diverzitou jeho troch Spätburgunderov - je dosť možné, že by som ich "naslepo" do jednej oblasti neposlal.
http://weingut-wassmer.de/

DSC01429.JPG
Ako prvý z "veľkých" prichádza do rany Brane Cantenac a ja zostávam v miernom úžase, že som nútený poutekať k niečomu menej náročnému. Živočíšna veľká 2002 a krémový baron 2006. No toto si viem predstaviť ako pitie na dôchodok ")

DSC01434.JPG
Cape Agulhas je môj nový favorit medzi WO South Africa. v južnej afrike sú sakramentsky odlišné klímy - vinohrady a vína v blízkosti pobrežia a vnútrozemské. Vinárstvo lomond robí 3 Sauvignony Blanc, ktoré by som mohol po večeroch striedať a snáď by sa mi ani nezunovali :")
http://www.lomond.co.za/

DSC01435.JPG
Zaujali títo supertoskánci.. Nie nadarmo to tak býva, čo dobre vyzerá, býva dobré aj vo vnútri. Azda najviac zaujalo Eneo 07 a príjemné, komplexné Aqou 08. Škoda len, že im nejak web nefunguje. Nuž asi to aj takto vo svete veľkého designu chodí http://www.montepeloso.it/

Opúš´tam zažité predstavy a ocitám sa v miestnosti, ktorú neskromne nazvem takým malým rajom. Prichádzajú nie hocijakí francúzi a na to ja mám slabosť.




DSC01436.JPG
3éme Cru Boyd Cantenac - 2005ka dokonalá a ľahučká, 99 cukríková, smradľavá, po mentole a snehulkách, avšak pri 2007 som nebol schopný neoplzlého vyjadrovania sa. Cédrovina, slamený charakter no najmú tá šťava.. tá šťava !


DSC01437.JPG
Miláček Giscours. Z 06 serem magi (upozorňoval som, že sa neviem vyjadrovať ") 04 Duthil je skveeeleee. Neopísateľné. Taktiež 3ka cru.
http://www.chateau-giscours.com/

DSC01439.JPG
=Usta nar7chlo vyplachujem ako vždy jedným z najvúčších s pomedzi veľkých - special cuvée od champagne De venoge Louis XV. 1995 (áno, to bol ten úžasný ročník, ktorý je na rozdiel od toho "storočia" čo prišiel po ňom momentálne krásne a uhladené pitie. A keď si spomeniem na 95 Periňóna od Moetu tak sa smejem všetkým patoky pijúcim (česť vašej pamiatke Dome, za to, že vás koglomeráti tak skomerciovali nemôžete, že..)
http://www.champagnedevenoge.com/home.html

DSC01440.JPG
Prišlo na malé odbočenie do D.O. Toro v podobe ostrej, mladej, drzej a jedovatej 06 Dominio de Valdelacasa, skvelej a skvostnej Frontaura Crinazy 2005 a ťažkej, správnej - čas vyžadujúcej rezervy 05
http://bodegasfrontaura.es/

DSC01443.JPG
Dochádza aj na sladšie a voňavejšie veci, Muscat de beaumes de venise z údolia Rhôny s neuveriteľne skvelou štruktúrou a úžasnou arómou.
http://www.domaine-des-bernardins.com/

DSC01445.JPG
Stránky degustačného zošita sa plnia nadávkami, ako to pri tejto apelácii býva, neubránite sa dojmu, že víno z najdrahšej vinice na svete je akosi.. neopísateľné. Tak mu za tie peniaze aspoň z chuti ponadávam. Až ho raz pochopím, snáď - dúfam, že si budem môcť dovoliť byť striedmejší. Zatiaľ sa na viac nezmôžem, len na absolútnu revoltu, voči niečomu takúmu ako je Cote Rotie.
http://www.vidal-fleury.com/

DSC01446.JPG

DSC01447.JPG

Lepšiu bodku som si nevedel predstaviť - v už tak obľúbenej Loire som objavil jedného skvelého producentra, ktorý ma len utvrdil v absolútnej výnimočnosti tejto oblasti. Biodynamické - nádherný a skvelý Suamur Champigny a Chenin zo Saumur. Ak pôjdete okolo tohto labelu, neodolajte !

Aj keď to bolo určite z iného súdka, ako tie malokarpatské, teším sa domov na porádny vlašák a frankovku, to mi verte :")




0080909600063527000638930502985105038547
pstmn
 pstmn      28.11.2009 - 23:08:08 , level: 1, UP   NEW
..glg

0080909600063527000638930502985105038490
TomX
 TomX      28.11.2009 - 22:38:34 , level: 1, UP   NEW
prasiak!
(prehĺtaš?:)

008090960006352700063893050298510503849005038810
_____
 _____      29.11.2009 - 04:17:13 , level: 2, UP   NEW
Ako co.. :"D Tychto bolo len nejakych 80, tak sa dalo :')

00809096000635270006389305029851050384900503881005039704
TomX
 TomX      29.11.2009 - 18:02:44 , level: 3, UP   NEW
po stvornozky/
ale naozaj pekny vyber, musel byt zazitok :)

008090960006352700063893050298510503849005038565
flowerman
 flowerman      28.11.2009 - 23:14:35 , level: 2, UP   NEW
jeho vyraz po prichode je jasny :)

00809096000635270006389305029851050384900503856505038811
_____
 _____      29.11.2009 - 04:19:05 , level: 3, UP   NEW
Jo, ze zakazdym zalahne na par hodin vystaveny do postele, zeano ? :")

0080909600063527000638930502985105030212
exe_bege
 exe_bege      24.11.2009 - 11:14:34 , level: 1, UP   NEW
................... eh :)