total descendants:: total children::1 |
default si admin, ale nemáš automaticky všetky práva, ak chceš meniť vlastníctvo súborov, ktoré má niekto iný (napr. root), tak to musí ísť cez heslo. ak meníš cez Command+I, najprv treba nastaviť seba ako vlastníka, potom pomeniť práva a zase zmeniť naspäť. trochu nepraktické, ale tak to je. |
| |||||||||||||||||||||||