cwbe coordinatez:
101
63537
758948
1102981
2027675
2027961

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::
total children::1
show[ 2 | 3] flat


moje skusenosti:
kupil som si 350d iba telo samostatne a k tomu tokinu 24-200 co je taky univerzalny ultrazoom za dobru cenu, s tym ze mi to vystaci na nejaky cas a potom sa uvidi co dalej.. casom som zistil ze zoom ako 200 (v prepocte x1.6 dava 320) takmer nevyuzivam a fotim hlavne sirsim ohniskom a 24 prestava stacit.. trocha som aj lutoval ze som si nekupil setak ktory zacinal na 18 (sice nie je nic extra, ale nie je zly), ale casom som dokupil sirokac 12-24 :)

vpodstate 18-55 je taky rozumny rozsah na zaciatok a nestoji vela.. urcite odporucam na zaciatok si ho kupit a potom casom uvidis co budes potrebovat dalej.. 17-85 je sice lepsi, ale jeho cena je prilis prehnana..




00000101000635370075894801102981020276750202796102028577
TomX
 TomX      12.12.2005 - 22:48:50 , level: 1, UP   NEW
rozsah tej tokiny ma zaujal - aku to ma svetelnost a neduhy?

0000010100063537007589480110298102027675020279610202857702028701
sven{outKasted}
 sven{outKasted}      12.12.2005 - 23:49:04 , level: 2, UP   NEW
svetelnost 3.5-5.6

vyhody - pomerne univerzalny rozsah (ok, co sa tyka kvality nevyhoda, ale ako single-lens sa zide), kvalitna pevna konstrukcia, cena

neduhy - nehodi sa moc na rozostrene pozadia (velky rozsah zoomu tomu moc dobre nerobi, taktiez svetelnost nic extra), nehodi sa na makro kvoli velkej minimalnej ostriacej vzdialenosti (80cm), zacina az na 24mm (co je x1.6 38.4mm), nema stabilizator, je skor na vonku

checkni si tieto linky:
http://tokina.ekgfoto.cz/objektivy/katalog.php?model=AT-X+242AF
http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=176&sort=7&cat=40&page=1

pripadne moju galerku http://hysteria.sk/sven/gallery (zhruba vsetko do konca septembra je fotene na nom, ostatne niektore aj s dalsimi)

0000010100063537007589480110298102027675020279610202857702028591
Macarat
 Macarat      12.12.2005 - 23:00:20 (modif: 12.12.2005 - 23:07:49), level: 2, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
Ja len malu poznamku, nezabudaj, ze na tvojom fotaku to bude vlastne 38-320, cize taky mackopes. Ved aj sven povedal, ze ovela viac vyuziva sirsie ohnisko a dokonca mu nestaci... Fakt, skus to najskor s tym setovym objektivom, ved ho mas vlastne zadarmo.

000001010006353700758948011029810202767502027961020285770202859102028744
TomX
 TomX      13.12.2005 - 00:20:27 , level: 3, UP   NEW
ack
ack, ef 18-55 beriem urcite, v kite vyjde asi na 400skk :)

a paci sa mi aj fixny 50mm f1.8, uvidime

00000101000635370075894801102981020276750202796102028577020285910202874402028752
sven{outKasted}
 sven{outKasted}      13.12.2005 - 00:27:54 , level: 4, UP   NEW
mam aj tu fixnu 50ku, aj ked som ju zatial moc nepouzil.. skus trocha pofotit so setakom a potom uvidis co budes dalej potrebovat.. kazdy ma ine poziadavky..