total descendants:: total children::1 |
moje skusenosti: kupil som si 350d iba telo samostatne a k tomu tokinu 24-200 co je taky univerzalny ultrazoom za dobru cenu, s tym ze mi to vystaci na nejaky cas a potom sa uvidi co dalej.. casom som zistil ze zoom ako 200 (v prepocte x1.6 dava 320) takmer nevyuzivam a fotim hlavne sirsim ohniskom a 24 prestava stacit.. trocha som aj lutoval ze som si nekupil setak ktory zacinal na 18 (sice nie je nic extra, ale nie je zly), ale casom som dokupil sirokac 12-24 :) vpodstate 18-55 je taky rozumny rozsah na zaciatok a nestoji vela.. urcite odporucam na zaciatok si ho kupit a potom casom uvidis co budes potrebovat dalej.. 17-85 je sice lepsi, ale jeho cena je prilis prehnana.. |
| |||||||||||||||||||||||