cwbe coordinatez:
101
63540
2076399
1420306

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::
total children::206
28 ❤️


show[ 2 | 3] flat


Dafko0
laila0
kling00
jonas0
maaca0
Kuzmics0
niekt00
aarin0
ulkas0
risko0
maniac0
dusoft0
blurec0
vicdar3n1
twoclicks1
dno1
2
scapegoat_zi...2
tali2
dudel2
CARBON IN DI...2
serenity2
e2
toxygen2
kiwo3
rixo4
vygidor4
Gerronimo5
EGA5
pht5
human5
harrysmoke5
Mito6
dj-jr6
zdienka6
reku6
ste6
majur6
mirny6
hihihi6
kubriel[Lock...7
mojo7
borg7
Lester7
afross7
Abe7
ZƌȜȠ7
kredenc7
Spacer7
Fen7
catman7
donniedarko7
dxtr7
dudko7
7
a5tr07
Miyamoto7
les_groper7
symbolic7
Indalam7
ZAP7
phonic7
StiX7
Quentin7
shady7
kyberbubus7
hardcore can...7
stick7
weirdo7
hm7
neviem*7
Anth7
wq7
se7
ormos7
sinka7
marosenko7
cyberpunker7
asety9
daren dekadens10
mor10
kono10
timko10
huba10
smrtak11
gavos11
andread11
breigel12
Catherine Mo...12
drakh12
ziman12
fefo13
nkTobias13
september13
kv473613
darmozrac13
PrimaMateria13
krokobox gomont13
Cervesnicka13
_13
Seahorse13
edko13
lakerko13
skurva.13
urza13
henry foster13
miloxe13
habr10013
anonymouse2314
14
Letoslav14
wern14
Ywettka15
elite.club.o...19
repelent19
vlku19
mscava22
persil23
asddk25
s725
Red RejveN25
Jay33
nin33
miloo33
stian34
sad&kvet34
nihil35
orwin35
sgt36
mifo37
FRK[Locked_OUT]37
zloBAE37
Ulotrich37
georgino39
Harvie40
kaif42
terorrist42
nzajacik43
pikseliahky44
maioiam44
paket45
mnemonic45
srk48
acidmilk50
Ty53
Abdul Alhazred55
chelly57
ksyz60
thx60
83160
bottttecka61
súdruh Kilián62
asdfghjkl[Lo...63
bogues64
triyen64
Deus65
Prince of Pe...69
vung69
kabal71
acidrop71
kary72
vzacne.tago72
ananas83
niko83
lukΔs85
hargi85
visby85
payokk85
vl4kn088
lbnd89
bujak90
kveigar90
ach90
igorko90
-sXero-90
grzegorz brz...90
michalides90
lupus yonderboy92
mrkvosoft98
wwwnick98
coxwain109
:j4nc0111
tony clifton122
harlequin126
jaRo134
karol134
/kitty©134
galantny elegan136
mono137
sandi145
Joker147
dusanson149
zayo149
t314149
frr153
flu156
rndrfero157
bandikud157
..............166
e1m1171
crowd​ control171
mandalavandal171
asebest173
rivke173
Ales176
GeNKi177
wonder180
landru180
Smeal180
smilodon185
uz.nebudem.t...196
lomidrevo196
BlackDeath204
Forum pre programatorov co sa radi hraju,
alebo hracov co by radi aj nieco programovali
pre programatorov umelcov,
alebo umelcov co radi programuju
pre vsetkych,
len pre mna,
pre nikoho.


Napln fora :
- programy s umeleckou hodnotou (ci uz vysledok, alebo algoritmus)
(hudba, video k hudbe, intra, obrazky, ...)
- programy s vnutornou magiou, krasou
- programy, kt vas ucia
- programy s kt. sa radi hrate
- neobycajne programy

Vyvoj fora je na prispevkoch, urcite si vlastnu cestu !!!




0000010100063540020763990142030609318259
blurec
 blurec      01.06.2026 - 15:07:41 [3K] , level: 1, UP   NEW


live examples:
https://www.shadertoy.com/

000001010006354002076399014203060931825909319321
aarin
 aarin      05.06.2026 - 11:38:22 [2K] , level: 2, UP   NEW
pre vertex shadery je zasa tento online tool: https://www.vertexshaderart.com/

000001010006354002076399014203060931825909318795
dusoft
 dusoft      03.06.2026 - 17:17:48 , level: 2, UP   NEW
shadery dnes vedia velmi dobre generovat LLM. potreboval som nieco "snove" do hry, na prvy pokus to hned bolo popdla predstav, akurat som dal dorobit konfigurovatelne premenne na rychlost a pod.

00000101000635400207639901420306093182590931879509319330
drakh
 drakh      05.06.2026 - 12:01:21 , level: 3, UP   NEW
LLMka bezia v shaderoch ! :)

000001010006354002076399014203060931825909318365
laila
 laila      02.06.2026 - 08:57:44 [2K] , level: 2, UP   NEW
a ked sa to naucis, mozes chodit na demopartys :)

00000101000635400207639901420306093182590931836509318377
blurec
 blurec      02.06.2026 - 09:44:31 , level: 3, UP   NEW
ja si kazdy rok hovorim, ze to musim sledovat a na nejaku konecne raz skocit aspon ako divak. a kazdy rok si az dodatocne vsimnem, ze take, co by ma zaujali, uz prebehli... (co je mozno dobre, mne by sa tam beztak nechcelo, medzi ludi...)

0000010100063540020763990142030609318259093183650931837709318688
laila
 laila      03.06.2026 - 12:54:15 , level: 4, UP   NEW
je to easy to remember - kazdu sibacku nemecko :)

000001010006354002076399014203060931825909318365093183770931868809318787
randlover
 randlover      03.06.2026 - 16:59:27 , level: 5, UP   NEW
ale veď šibačka je zakaždým inokedy

000001010006354002076399014203060931825909318365093183770931868809318692
blurec
 blurec      03.06.2026 - 13:21:26 , level: 5, UP   NEW
Revision?

00000101000635400207639901420306093182590931836509318377093186880931869209319029
laila
 laila      04.06.2026 - 11:55:20 [1K] , level: 6, UP   NEW
hej

000001010006354002076399014203060931825909318273
randlover
 randlover      01.06.2026 - 16:10:36 , level: 2, UP   NEW
za ten epileptický záchvat to stálo :)

0000010100063540020763990142030609317995
vicdar3n
 vicdar3n      30.05.2026 - 18:24:23 (modif: 30.05.2026 - 18:25:43) [26K] , level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
Stare kindle dostali novy zivot. Vlavo je flight tracker
Na kindle sa da nahodit python 3.9

kindles.jpg

000001010006354002076399014203060931799509318310
dusoft
 dusoft      01.06.2026 - 20:17:55 , level: 2, UP   NEW
inak dam k tomu este jednu poznamku - viem, ze eInk a teda vydrz bateria dlhsie, ale v kazdom pripade neodporucam mat non-stop napojene na charger.

mne sa osvedcil dobry trik a to mat casovac v zasuvke, ktory striedavo napr. 2 hodiny pusta energiu a 5 nie. predtym sa mi stavalo, ze tablety na zasadackach mi odchadzali - opakovane sa nafukovali baterie pri trvalom USB chargeri.

00000101000635400207639901420306093179950931831009321539
kling0
 kling0      15.06.2026 - 11:13:47 , level: 3, UP   NEW
dobry trik

a nebola aj moznost napojit to priamo bez baterky, alebo aspon odpojit bateriu, ak su non-stop zapojene?

0000010100063540020763990142030609317995093183100932153909321606
dusoft
 dusoft      15.06.2026 - 13:50:05 , level: 4, UP   NEW
asi by to slo. ale boli to nejake lacne android tablety a netusim, ci keby som to rozobral a odpojil bateriu, ci by vobec bootovali. kedysi aj niektore notebooky bez baterie ani nezapli, aj ked boli na AC.

00000101000635400207639901420306093179950931831009318323
vicdar3n
 vicdar3n      01.06.2026 - 20:59:37 , level: 3, UP   NEW
Hej chapem concern, ale tam je tolko premennych ze zbohom. Boh vie co spravi bateria po 12 rokoch, a ako charging circuit navrhovali pred 12 rokmi, ci tu bateriu znasilnovali nech ma nonostop 100% etc...

Anyway co popisujes s tymi tabletmi neznie ako nieco co by sa malo stavat za normalnych okolnosti, ale teda niesom expert. To treba summonovat @@akira@@ alebo tak :)

000001010006354002076399014203060931799509318099
ntn
 ntn      31.05.2026 - 22:34:11 (modif: 31.05.2026 - 22:34:32) [1K] , level: 2, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
eInk displeje mam v bucket liste uplne navrchu uz asi DVA ROKY...

PS: zavist

00000101000635400207639901420306093179950931809909318101
vicdar3n
 vicdar3n      31.05.2026 - 22:58:30 [3K] , level: 3, UP   NEW
Ak sa ti nechce drbat s 12 rocnym HW a takmer rovnako starymi jailbreaks tak aj taketo nieco existuje, reterminal. Nemam osobnu skusenost, ale kamos si to pochvaloval.

0000010100063540020763990142030609317995093180990931810109318247
dusoft
 dusoft      01.06.2026 - 14:42:52 , level: 4, UP   NEW
alebo RPi Zero W + nejaky lacny Waveshare za par 10 Eur. A potom tam mas plny ARM Linux. Akurat to treba hodit do nejakeho ramceka, aby to nevyzeralo moc industrialne.

000001010006354002076399014203060931799509318099093181010931824709318260
vicdar3n
 vicdar3n      01.06.2026 - 15:10:24 , level: 5, UP   NEW
Nj, to je taky kompromis vzdy.
S kindlom mas pekne integrovany HW, nemusis riesit ako to vyzera, ci z toho trcia kable, bateriu a charging circuit etc., ale SW je jank.

Alebo si to spravis sam a vizualne to je jank ale SW je vanilla :)

00000101000635400207639901420306093179950931809909318101093182470931826009318270
dusoft
 dusoft      01.06.2026 - 16:03:01 [1K] , level: 6, UP   NEW
ale jasne, ja som za recyklaciu po suflikoch leziacich zariadeni. nech este funguju, ak sa daju vyuzit.

0000010100063540020763990142030609317995093180990931810109318109
ntn
 ntn      31.05.2026 - 23:42:33 , level: 4, UP   NEW
Hej, len ja chcem aj displeje aj ovladacie prvky (touch atd...)... Ale toto vypada zaujimavo ako prvy prvok na rozbeh.

000001010006354002076399014203060931799509318099093181010931810909318111
vicdar3n
 vicdar3n      31.05.2026 - 23:56:19 (modif: 31.05.2026 - 23:56:48), level: 5, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
Neviem teda co presne mas v plane, ale ten kindel vpravo ma touch a tiez sa da jailbreaknut. Depends no, ci chces ultra jank ako ja lebo to mam poruke, alebo aspon skipnut tu fazu a nieco to reterminal, alebo nieco komplet integrovane jak napr. TRMNL

000001010006354002076399014203060931799509318075
ddd
 ddd      31.05.2026 - 18:20:40 , level: 2, UP   NEW
a nie je ich skoda? nie je stary kindle stale best-value reader?

00000101000635400207639901420306093179950931807509318093
vicdar3n
 vicdar3n      31.05.2026 - 21:34:56 , level: 3, UP   NEW
Vies co mam doma styri kindle.
Jeden som mal ja a na vianoce som dostal od firmy novy.
Tie dva co su na fotke su rodicov - videli moj novy ze ma podsvietenie a je vodotesny, pacil sa im tak som im kupil obom na vianoce, tak mi odovzdali tie ich stare.

For the record ten vlavo ma 12 rokov a problemy s nabijanim, ten druhy nema o moc menej, su velmi seasoned :)

Nie som za veci typu new smartphone every year, ale chceli upgrade a je to vyrazny upgrade, a vedel som ze tie stare mozem stale pouzit na taketo zalezitosti :)

000001010006354002076399014203060931799509318052
g-(ro)man
 g-(ro)man      31.05.2026 - 11:47:51 , level: 2, UP   NEW
ten kindle vpravo mam, ale programatorsky som uplna lama. Ako to tam dostanem?

I used to be schizophrenic, but we’re OK now

00000101000635400207639901420306093179950931805209318092
vicdar3n
 vicdar3n      31.05.2026 - 21:23:32 (modif: 31.05.2026 - 21:23:44) [3K] , level: 3, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
To pocasie actually nieje ziadne programovanie.
Napises do searchu na kindli `~ds` alebo `~disableScreensaver`, otvoris browser a posles ho sem

Repo here
Zapojis do usb nech ma stavu a bude sa ti to refreshovat same.
Nevyhoda tohto pristupu je ze musi byt nonstop zapnuty a pripojeny na wifi ten kindle, takze ti vydrzi tak 2 dni mozno - musis ho mat zapojeny.

Ten flight tracker je trochu viac involved - treba jailbreaknut aby si vedel nahodit vlastny kod - nainstalovat KUAL (launcher), a ten dokaze pustit hocijaky bash script. V tomto pripade bash skript co hodinu spi v low power state, potom sa zobudi, pripoji sa na wifi, spravi request na moje custom API ktore mu vrati PNG image co ma zobrazit. Rinse and repeat. Ked to robis raz za hodinu tymto pristupom tak ti kludne vydrzi 4 tyzdne bez nabijania :) Ale da sa aj pustat priamo python2/3 z kindlu. Problem je s extra pkgs co budes potrebovat, neinstaluju sa uplne lahko.

Ja som vykuchal tento projekt kde mas vsetko co by si mohol potrebovat - ako riesit power states, ako zobrazit PNG, ako refreshnut screen z bashu, ako nainstalovat python pkgs a pouzit ho. Ale je to 7 rokov stary kod, nefunguje out of the box

0000010100063540020763990142030609317995093180520931809209318257
binary riot
 binary riot      01.06.2026 - 15:02:42 (modif: 01.06.2026 - 15:02:51), level: 4, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
a typ lietadla to vyspecifikovat nevie?

000001010006354002076399014203060931799509318052093180920931825709318258
vicdar3n
 vicdar3n      01.06.2026 - 15:06:24 (modif: 01.06.2026 - 15:11:16), level: 5, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
Vies co nenasiel som API co je free a zaroven ma uplne komplet info.
Teraz pouzivam OpenSky, a ten sice v UI na mape ukazuje typ, ale v API to nieje, su tam len kategorie airframe. Rovnako SRC / DST info niesu moc casto. Platit za flightradar alebo nieco podobne sa mi nechce moc :)

00000101000635400207639901420306093179950931805209318092093182570931825809318265
binary riot
 binary riot      01.06.2026 - 15:35:47 , level: 6, UP   NEW
oh to je skoda lebo to je zrovna najviac interesting info :)

minule okolo nas napr. preletelo A400M <3 byt na to pripraveni by bolo mega

0000010100063540020763990142030609317995093180520931809209318257093182580931826509318278
vicdar3n
 vicdar3n      01.06.2026 - 16:39:45 (modif: 01.06.2026 - 16:40:28), level: 7, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
Problem je ze ADS-B (co vysielaju lietadla a dobrovolnici radioamateri chytaju a pushuju do OpenSky a pod. systemov) tu info neobsahuje, je tam len ta kategoria v zmysle ze ci si cessna alebo vrtulnik alebo commercial jet napriklad. Dostanes callsign, ale odtial je to problem. Tie data co potrebujes aby si zistila odkial kam ide, a co je to presne za lietadlo uz su za paywallmi, lebo cely aviation business je VELMI data driven (bol som data engineer v aviation, jeden z algoritmov co urcuje ceny leteniek pre istu spolocnost je moje dielo :) )

000001010006354002076399014203060931799509318052093180920931825709318258093182650931827809318295
binary riot
 binary riot      01.06.2026 - 18:02:10 [1K] , level: 8, UP   NEW
wow what a chance.. mal si s tym aj rozne benefity, navstevy lietadiel, hal, hangarov etc ?

za 2 tyzdne su blizko nas take mensie letecke dni, ale budu tam zaujimave lietadla a akrobacie (UTVA AERO 3, CAP10, YAK 50, SUKHOI 26 a dalsie), mega sa tesim

v septembri bude vacsia akcia v Carcassone s rafalami, alphajetmi, DC3, A400M a kopou dalsich, to bude strasne popici :) bookla som hotel pri letisku nech sme tam co najskor





axone main
axone forumz
axone matematika